REGULAMIN STREFY 6

REGULAMIN LIGI - WIOSNA 2020

1. Stefa 6 to rozgrywki szóstek piłkarskich w Woli Rasztowskiej dla drużyn niezrzeszonych w PZPN.

2. W rozgrywkach grają zespoły, które zostały zakwalifikowane przez Organizatora. W sezonie wiosna 2020 przewiduje się udział 10-12 zespołów.

3. Warunkiem uczestnictwa w rozgrywkach, jest zgłoszenie max 20 zawodników przez formularz zgłoszeniowy  oraz dokonanie wpłaty wpisowego (jego ustalenie zależy od liczby drużyn).

4. Podczas trwania sezonu ligowego jest możliwość dopisania zawodników do listy zgłoszeniowej do 4.kolejki ligowej z tym, że nie można wykreślić zawodnika na rzecz kolejnego. Nie można też przekroczyć 20 nazwisk. Zgłoszenie lub gra zawodnika nieuprawnionego tzn. niezgłoszonego do rozgrywek ligowych powoduje: walkower w pierwszym i drugim przypadku, a w kolejnym dyskwalifikacją całego zespołu z rozgrywek.

5. W Strefie 6 grać mogą wyłącznie zawodnicy, którzy:

a. ukończyli 18 lat

b. niepełnoletni w wieku lat 15 do 17 za pisemną zgodą opiekuna prawnego

c. dopuszcza się udział jednego zawodnika zrzeszonego, ale grającego nie wyżej niż A-klasa.

6. System rozgrywek:  

a. każdy z każdym

b. jednorundowo

7. W przypadku gdy rywalizujące zespoły w końcowej tabeli mają taką samą liczbę punktów, decyduje kolejno: wynik bezpośredniego pojedynku między zainteresowanymi drużynami, bilans bramkowy, liczba strzelonych goli.

8. Mecze trwają 50 minut (2 x 25 minut) + 5 minut przerwy

9. Drużyna składa się z 6 zawodników (5 zawodników w polu + bramkarz). Minimalna liczba zawodników dopuszczona do meczu to 4. W przypadku braku minimalnej liczby graczy sędzia odgwizduje walkower. Walkower oznacza -1 pkt oraz bilans bramkowy 0:3. Również w przypadku niestawienia się zespołu na czas do gry - zgodnie z terminarzem po 5 minutach od wyznaczonej godziny rozpoczęcia meczu - sędzia odgwizduje walkower.

10. W przypadku niestawienia się drużyny trzykrotnie zespół zostaje zdyskwalifikowany (bez prawa zwrotu wpisowego), a wyniki spotkań tej drużyny - jeżeli zostało rozegranych mniej niż 50% spotkań z całego sezonu - zostają anulowane. W przypadku powyżej 50% wszystkie pozostałe zespoły otrzymują walkower 3:0.

11. Zespół może przełożyć jeden mecz na cały sezon. Warunkiem jest powiadomienie organizatora o chęci przełożenia spotkania przynajmniej dwa tygodnie przed rozegraniem konkretnego meczu. Nie można przekładać spotkań pierwszej oraz ostatniej kolejki.

12. W sytuacji, gdy dane spotkanie będzie można zagrać u legalnego polskiego bukmachera forBET, zabrania się dopisywania zawodników w dniu spotkania. Ma to związek z zachowaniem transparentności.

13. Liczba zmian podczas meczu jest dowolna. Zmiany odbywają się trybem "hokejowym" w wyznaczonej strefie.

14. Na płycie boiska mogą przebywać tylko zawodnicy biorący czynny udział w zawodach - kibiców zapraszamy na trybuny.

15. Każdy zespół grający w Strefie 6 powinien posiadać jednakowe stroje piłkarskie wraz z numerami na koszulkach.

16. Uczestnicy rozgrywek mogą grać wyłącznie w obuwiu piłkarskim tzw miękkim. Obowiązuje absolutny zakaz gry w butach typu "wkręty".

17. O dopuszczeniu do meczu i o jego (nie)rozegraniu decyduje sędzia.

18. Sędzia prowadzący dane spotkanie jest pod szczególną ochroną. Wszelkie przejawy agresji, wulgarnego zachowania, gróźb zawodników oraz kibiców powodują natychmiastową dyskwalifikację poszczególnych graczy lub zespołu bez prawa odwołania.

19. Sędzia ma prawo przerwać mecz i nałożyć karę walkowera lub dyskwalifikacji w przypadku gdy kibice danej drużyny lub zawodnicy dopuszczają się zachowań agresywnych, wulgarnych itp. w stosunku do sędziego lub innych osób przebywających na stadionie.

20. Sędzia ma prawo nałożyć na zawodnika karę w postaci: żółtej i czerwonej kartki. Zawodnik, który otrzymał czerwoną kartkę (bezpośrednio) automatycznie odsunięty zostaje od gry w kolejnym ligowym spotkaniu. W każdym przypadku otrzymania czerwonej kartki organizator (po konsultacji z arbitrem) może odsunąć zawodnika na więcej niż jedno spotkanie, aż do dyskwalifikacji do końca sezonu. W szczególności dotyczy to zachowań agresywnych i wulgarnych w stosunku do sędziego lub zawodników. Gracz, który otrzymał w sumie trzy żółte kartki zostaje odsunięty od kolejnego spotkania. Wszystkie żółte kartki są kumulowane i nie anulują się po odsunięciu od spotkania. Oznacza to, że kiedy gracz powróci po odbytej absencji i otrzyma żółtą kartkę nr 5 ponownie zostanie odsunięty na jeden mecz. To samo zastosowanie w przypadku kartki 7, 9, 11...

21. Sędzia będzie karał za wulgarne odzywki karami 2-minutowymi (kara ta nie jest tożsama z żółtą kartką). Jeżeli zawodnik po otrzymanej karze nie przestanie wulgarnie się zachowywać może otrzymać kartkę żółtą, a przy przejawie agresji nawet kartkę czerwoną.

22. Jeżeli podczas jednego spotkania czerwone kartki otrzyma więcej niż dwóch zawodników jednego zespołu, sędzia przerywa spotkanie i odgwizduje walkower dla drużyny przeciwnej.

23. Na koniec sezonu zostaną wyłonione trzy drużyny, która grały w sposób najbardziej sportowy, w związku z czym otrzymają zniżki (odpowiednio: 150, 100 i 50 zł) na następną edycję. Zostaną również nagrodzeni najlepsi gracze: bramkarz oraz zawodnik, jak również król strzelców, król asyst oraz golkiper.. Puchary, medale oraz nagrody otrzymają także trzy najlepsze ekipy całych rozgrywek.

24. Wszystkie osoby, które uczestniczą w rozgrywkach jako zawodnicy lub kibice zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania Regulaminu Orlika.

25. Wszelkie inne sprawy dotyczące rozgrywek, nieujęte w powyższym regulaminie zawiera regulamin PZPN. W szczególnych przypadkach Organizator zastrzega sobie prawo do podejmowania decyzji niezależnych od obu regulaminów.

 

Nocna Liga

Statystyki kolejki

    Wybierz kolejkę:
    1 1

    I LIGA

    Testowa kolejka